تبلیغات
تازه ترین خبر های ورزشی دنیا - ابراز نارضایتی میشل پلاتینی از مبلغ قرارداد رونالدو
تازه ترین خبر های ورزشی دنیا
زنده باد بارسلونا

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)
 "میشل پلاتینی" رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، مبلغ پیشنهادی باشگاه رئال مادرید برای به عضویت گرفتن "کریستیانو رونالدو" از باشگاه منچستریونایتد را با توجه به شرایط بحرانی اقتصاد جهانی، بیش از اندازه و مغایر با اصل جوانمردی دانست.

 پلاتینی در گفت و گو با خبرگزاری رویترز اظهار داشت: این قرارداد در شرایطی که فوتبال در بحرانی ترین شرایط اقتصادی قرار دارد، شگفت آور است.

به اعتقاد وی این قبیل قراردادها، چالشی جدی با اصل بازی جوانمردانه و مفهوم توازن مالی در رقابت های فوتبال است.

باشگاه رئال مادرید اخیرا با پیشنهاد 131/2 میلیون دلاری، کریستیانو رونالدو، هافبک پرتغالی را به عضویت گرفت در حالیکه اندکی قبل نیز 95/42 میلیون دلار بابت جذب کاکا پرداخته است.
"فردریک تیریز" رییس لیگ فرانسه نیز به انتقاد از قرارداد رونالدو پرداخته و گفت: این مبالغ هنگفت نه قابل درک و نه منصفانه است. این افراط گرایی ها فوتبال را به بن بست می رساند... درخواست من تنظیم قوانین مالی توسط اتحادیه اروپاست.

باشگاههای فرانسوی اغلب شکایت دارند که به دلیل قوانین سفت و سخت لیگ فرانسه که بدهکار شدن باشگاهها در حد زیاد را ممنوع کرده، قادر به رقابت به تیم های بزرگ در سایر لیگ های اروپایی نیستند.

یوفا امیدوار است که در سال جاری برنامه های جدیدی برای کنترل امور مالی باشگاهها و نقل و انتقال بازیکنان تدوین کند.

این اتحادیه همچنین می خواهد مقدار سرمایه گذاری باشگاهها برای خرید بازیکنان و دستمزدها را به 45 تا 55 درصد از درآمد بلیت فروشی، حق پخش تلویزیونی و اسپانسرها محدود کند.

قرار نیست در مورد سرمایه گذاری مالکان باشگاه محدودیتی وضع شود ولی سرمایه ها باید برای زیرساخت ها مثل توسعه ورزشگاه و آکادمی تیم های پایه هزینه شود.
نوشته شده در تاریخ جمعه 22 خرداد 1388 توسط حمید محمدی


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوندهای روزانه
آمار سایت

JavaScript Codes
بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران