تبلیغات
تازه ترین خبر های ورزشی دنیا - دوراهی لاروخا (قرمز) و آسولگرانا (آبی و اناری)
تازه ترین خبر های ورزشی دنیا
زنده باد بارسلونا

لیگ قهرمانان اروپا
 خیابان های پایتخت ایتالیا فردا شب بین لاروخا (قرمز) و آسولگرانا (آبی و اناری) تنها مجاز به انتخاب یك رنگ هستند.

در آستانه دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا، قهرمان لالیگا در اندیشه فتح قاره سبز بسر می‌برد.

تیم رویایی پپ گواردیولا تنها در مدت زمان یك هفته دو جام بزرگ حذفی و لالیگا را بالای سر برد و اكنون برای تكمیل سه گانه خود باید در پایتخت ایتالیا برابر شیاطین سرخ به پیروزی برسد اما دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا ویژگی‌های خاص خود را دارد. به تیمی كه شكست می‌خورد هیچ افتخاری تعلق نمی‌گیرد، هیچ فوتبالدوستی این تیم را تیم دوم اروپا نمی‌داند و همه نوشته‌ها و تحلیل‌ها درباره تیم قهرمان است و بس.

شب فینال برای خانواده بزرگ فوتبال دنیا شبی تاریخی و فراموش ‌نشدنی است تا جایی كه احزاب سیاسی اسپانیا فعالیت‌های تبلیغاتی خود را برای انتخابات در آن شب به حالت تعلیق درآورده و مثل بقیه مردم‌ پای صفحه تلویزیون می‌نشینند.

حال و هوای جزیره نیز شبیه به اسپانیا است و حتی رسوایی مالی نمایندگان پارلمان انگلیس در آن شب دیگر تیتر اول روزنامه‌ها نیست.

بارسلونا نماینده اول اسپانیا می‌تواند سفیر فرهنگ كشور خود باشد اما مشكل اصلی اینجاست كه این تیم حاضر نیست به غیر از نام كاتالونیا تداعی‌گر نام دیگری باشد.

تصور كنید اگر رئال مادرید به این بازی بزرگ می‌رسید تا چه حد می‌توانست برای میزبانی اسپانیا در المپیك 2016 مؤثر عمل كند اما شاید آنقدر كه سازمان یونیسف از حضور بارسا در فینال سود می‌برد اسپانیا بهره ای نداشته باشد.

بارسلونا تنها نماینده فرهنگی دیار خودش محسوب می شود هر چند مقامات سیاسی اسپانیا هرگز این مسئله را قبول ندارند. 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 خرداد 1388 توسط حمید محمدی


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوندهای روزانه
آمار سایت

JavaScript Codes
بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران