تبلیغات
تازه ترین خبر های ورزشی دنیا - [ لیگ قهرمانان ] : مسی و کریستیانو رونالدو، ستاره های لحظه ها
تازه ترین خبر های ورزشی دنیا
زنده باد بارسلونا

لیگ قهرمانانمنبع: سایت رسمی باشگاه


فینال لیگ قهرمانان اروپا، علاوه بر تقابل دو تیم بزرگ دنیا، تقابل دو بازیکن بزرگ دنیا نیز می باشد. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، دو بازیکن حیاتی برای بارسا و منچستر یونایتد هستند و نقش مهمی را در بازی فینال ایفا خواهند کرد.

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، این توانایی را دارند که جریان بازی را تغییر دهند و باعث شکست تیم حریف شوند. این دو، دو بازیکن بزرگ دنیا هستند که در روز ششم خرداد، رو در روی یکدیگر قرار می گیرند و این یک دوئل شخصی خواهد بود و هواداران نیز از آن لذت خواهند برد.

Open in new window

بهترین مهاجمان لیگ قهرمانان

مسی و رونالدو، هر دو خطرناک ترین مهاجمان این فصل لیگ قهرمانان بودند. لئو مسی با 8 گلی که به ثمر رسانده است، در صدر جدول گلزنان قرار دارد و کریستیانو رونالدو با چهار گل ( به همراه رونی و برباتوف)، پشت سر مسی قرار دارد. گرچه مسی گل بیشتری به ثمر رسانده است اما رونالدو دارای آمار شوت بیشتری است. او 53 شوت به سمت دروازه کرده است که 32 شوت در چارچوب بوده است که دارای میانگین هر 13 شوت یک گل بوده است. رکورد مسی موثرتر بوده است. او 34 شوت به سمت دروازه انجام داده است که 11 شوت در چارچوب دروازه بوده است و دارای میانگین هر 3 شوت یک گل بوده است.

قاطع در لالیگا و لیگ برتر

مسی و کریستیانو رونالدو، در لالیگا و لیگ برتر، قاطع کار کرده اند. مسی با 23 گل، دومین گلزن بارسا (پشت سر اتوو) و چهارمین گلزن لالیگا به شمار می آید. رونالدو پنچ گل کمتر از مسی به ثمر رسانده است (18 گل) و پشت سر نیکلاس آنلکا، بهترین گلزن لیگ برتر، قرار دارد.

نقره ای و طلایی

مسی با 21 سال سن و کریستیانو رونالدو با 24 سال سن، هر دو در عین جوانی دارای رکوردهای شخصی و تیمی فوق العاده ای هستند. هر دو در سال های اخیر، یک بار لیگ قهرمانان و سه بار عنوان قهرمانی لیگ را تصاحب کرده اند. در عنوان های شخصی، رونالدو، عناوین توپ طلا و بهتری بازیکن سال 2008 فیفا را در اختیار دارد و مسی نیز در هر دو، عنوان دوم را بدست آورد.

مسی در صحنه جهانی می درخشد

در حالی که هر دو بازیکن، در باشگاه هایشان، دارای رکورد های چشمگیری هستند، مسی در صحنه بین المللی، دارای رکورد های بهتری است. مسی در آخرین دوره المپیک، عنوان نخست بازی های المپیک را همراه با آرژانتین کسب کرد و مدال طلا به گردن آویخت و در سال 2005، همراه با تیم زیر 20 سال آرژانتین، عنوان قهرمانی را تصاحب کرد ور در جام جهانی 2006 به مرحله یک چهارم پایانی رسید و رونالدو فقط در جام ملت های اروپا سال 2004، مقام دوم را کسب کرد.
نوشته شده در تاریخ شنبه 2 خرداد 1388 توسط حمید محمدی


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوندهای روزانه
آمار سایت

JavaScript Codes
بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران